Dowództwo Komponentu Wojsk Specjalnych
Aktualności
Prezydent RP w DKWS
30.05.2018
30 maja br. prezydent Andrzej Duda i minister Mariusz Błaszczak złożyli wizytę w Dowództwie Komponentu Wojsk Specjalnych w Krakowie.

Wizyta w DKWS była okazją do zapoznania się z aktualnymi zadaniami realizowanymi przez żołnierzy Wojsk Specjalnych. W spotkaniu z kierowniczą kadrą wojsk specjalnych uczestniczył także szef BBN Paweł Soloch, minister Krzysztof Szczerski  oraz Dowódca Generalny RSZ gen. broni  Jarosław Mika. 
 
W trakcie wizyty  w sali tradycji Wojsk Specjalnych  odbyła się uroczystość wręczenia nominacji generalskiej pułkownikowi Tadeuszowi Bieńkowiczowi. Generał brygady Tadeusz Bieńkowicz ps. „Rączy” był członkiem Armii Krajowej, a po 1944r. antykomunistycznego podziemia zbrojnego. Na stopień generała brygady został nominowany Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 24 kwietnia 2018 r. Minister Mariusz Błaszczak, który wnioskował o nominację generalską  wręczył  nominowanemu Honorową Broń Białą.
 
Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości w Sali Tradycji zwracając się do zebranych złożył życzenia żołnierzom i oficerom Wojsk Specjalnych,  którzy 24 maja obchodzili swoje doroczne święto. Jak zaznaczył Prezydent polskie wojska specjalne należą do najlepszych na świecie. "Jesteśmy z tego ogromnie dumni i chcę wyraźnie powiedzieć: jesteśmy wdzięczni wszystkim naszym żołnierzom, którzy służą w Wojskach Specjalnych. To jest bardzo trudna służba, o której przeciętny obywatel naszego kraju niewiele wie" - mówił prezydent. - "Mam nadzieję, że dzięki rozwojowi Polski, dzięki temu, że myślimy o Wojskach Specjalnych będziemy mogli uczynić tę służbę na przestrzeni najbliższych lat bezpieczniejszą, łatwiejszą, i daj boże jeszcze doskonalszą, dzięki nowoczesnemu wyposażeniu, dzięki infrastrukturze, którą uda się nabyć dla żołnierzy Wojsk Specjalnych"
 
W czasie wizyty w DKWS prezydent Andrzej Duda złożył  kwiaty przed pomnikiem gen. A.E. Fieldorfa „Nila” i obeliskiem upamiętniającym śp. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego.
 
Tekst: Wydział Komunikacji Społecznej
Foto : K..Łukawski, L.Hemperek
 
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych