Dowództwo Komponentu Wojsk Specjalnych
Aktualności
Spotkanie opłatkowe w DKWS
20.12.2018
Na kilka dni przed bożonarodzeniową wigilią, 20 grudnia br. w Dowództwie Komponentu Wojsk Specjalnych tradycyjnie dzielono się opłatkiem

W spotkaniu uczestniczyła kadra i pracownicy DKWS oraz zaproszeni goście. Zgromadzonych żołnierzy i pracowników dowództwa oraz  byłych żołnierzy i dowódców  wojsk specjalnych na czele z generałami Edwardem Gruszką, Piotrem Patalongiem i Kazimierzem Wójcikiem, powitał Dowódca Komponentu Wojsk Specjalnych gen. bryg. dr inż. Sławomir Drumowicz. Wśród zaproszonych gości była  także  małżonka  ś.p. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego – Pani Marta Murzańska – Potasińska. W spotkaniu uczestniczyli również  dowódcy wszystkich jednostek Wojsk Specjalnych.

 

 W czasie świątecznego spotkania zorganizowano telemost z żołnierzami Wojsk Specjalnych pełniącymi służbę
w Afganistanie i Iraku i to im w szczególności gen bryg. Sławomir Drumowicz przekazał  najgorętsze życzenia spokoju
i pomyślnego powrotu do kraju i rodzin po zakończeniu misji. Zwracając się do zebranych podziękował za rok trudnej, odpowiedzialnej służby i pracy. Odniósł się także do zadań i wyzwań jakie czekają Wojska Specjalne w nadchodzącym roku.

 

 Do życzeń Dowództwa przyłączyli się Dziekan Wojsk Specjalnych ks. płk dr  Piotr Sroka oraz Dziekan Prawosławny

ks. płk. Jerzy Mokrauz. Przytaczając słowa Ewangelii, duchowni wskazali na wartości, jakie niesie ze sobą tradycja Świąt Bożego Narodzenia.

 

 Spotkaniu towarzyszył świąteczny nastrój, który okrasił akompaniament  kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu muzycznego Bartłomieja Koszarek - Benkowego – BUKOWIANIE z Bukowiny Tatrzańskiej.

 

 

Tekst, foto : WKS DKWS

 

GALERIA

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych