Dowództwo Komponentu Wojsk Specjalnych
Aktualności
Konsul Generalny USA w DKWS
12.02.2016
12 lutego br. Dowództwo Komponentu Wojsk Specjalnych (DKWS) odwiedził Konsul Generalny Stanów Zjednoczonych Ameryki Walter Braunohler.

12 lutego br. Dowództwo Komponentu Wojsk Specjalnych (DKWS) odwiedził Konsul Generalny Stanów Zjednoczonych Ameryki Walter Braunohler.

Konsul spotkał się z gen. bryg. Jerzym Gutem, Dowódcą Komponentu Wojsk Specjalnych i kierowniczą kadrą. W trakcie wizyty w DKWS amerykańskiego gościa zapoznano z tradycjami i rysem historycznym polskich Wojsk Specjalnych, a także przedstawiono ich misję i ogólną charakterystykę. Na zakończenie pobytu gość wpisał się do Księgi Pamiątkowej DKWS. Wizyta Konsula była pierwszym spotkaniem w Dowództwie Komponentu Wojsk Specjalnych od czasu rozpoczęcia jego służby dyplomatycznej w Krakowie w dniu 13 sierpnia 2015 r.


Przy tej okazji warto przypomnieć, iż w 2009 roku podpisane zostało porozumienie o współpracy polskich i amerykańskich sił specjalnych. Od tego czasu, Stany Zjednoczone stały się strategicznym partnerem polskich sił specjalnych, prowadząc wspólnie liczne ćwiczenia oraz inne przedsięwzięcia szkoleniowe. W DKWS ma stałe pracuje oficer łącznikowy z Dowództwa Operacji Specjalnych USA (US SOCOM). Krakowskie Dowództwo współpracuje również z amerykańskim Joint Special Operations Univesity (JSOU).
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych