Dowództwo Komponentu Wojsk Specjalnych
Aktualności
Wspólne ćwiczenia antyterrorystów
02.06.2016
Operatorzy Jednostki Wojskowej GROM wspólnie z funkcjonariuszami BOA, BOR i ABW oraz żołnierzami Żandarmerii Wojskowej ćwiczyli na Stadionie PGE Narodowym.

Wspólne antyterrorystyczne ćwiczenia, które przeprowadzono 31 maja br. to element przygotowań do lipcowego szczytu NATO oraz Światowych Dni Młodzieży. Funkcjonariusze służb MSWiA i żołnierze Wojsk Specjalnych wspólnie przećwiczyli w praktyce procedury i działanie w rożnego typu sytuacjach kryzysowych. Bojowy trening objął m.in. desantowanie ze śmigłowca i łodzi oraz szturm na obiekt w którym ukrywają się niebezpieczni osobnicy. Scenariusz ćwiczenia zawierał katalog różnych potencjalnych sytuacji jakie mogą wystąpić w przypadku ataku terrorystycznego.

Jak podkreślił w rozmowie z dziennikarzami rzecznik Jednostki Wojskowej GROM kpt. Tomasz Mika – GROM ma duże doświadczenie w zwalczaniu zagrożeń terrorystycznych, które można w takich sytuacjach wykorzystać. Obserwujący wspólne ćwiczenia antyterrorystów Inspektor Wojsk Specjalnych gen. dyw. Piotr Patalong ocenił,  iż żołnierze Wojsk Specjalnych są gotowi do działania w razie kryzysu. W ćwiczeniach wzięło udział około  700 funkcjonariuszy i żołnierzy.

Zdjęcia: Special Ops

FOTOGALERIA

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych