Dowództwo Komponentu Wojsk Specjalnych
Aktualności
Uroczystości w przeddzień Święta Niepodległości
10.11.2016
98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Dowództwo Komponentu Wojsk Specjalnych uczciło uroczystą zbiórką.

 „…Narodowe Święto Niepodległości obchodzimy w szczególnie uroczysty sposób. Ten dzień uświadamia nam czym jest wolność i solidarność...Wspominamy również wszystkich , którzy o odzyskanie wolności walczyli, niejednokrotnie za cenę życia” – powiedział m.in. w swoim okolicznościowym posłaniu do żołnierzy i pracowników wojska dowódca Komponentu gen. bryg. Jerzy GUT.

W czasie uroczystej zbiórki wyróżniającym się żołnierzom dowództwa wręczono wyróżnienia - wśród nich medale Za Zasługi dla Obronności Kraju,  Gwiazdę  Afganistanu, Kordzik Wojsk Specjalnych oraz Odznaki Honorowe Wojsk Specjalnych.

Uroczystość uświetnił koncert patriotycznych i niepodległościowych pieśni w wykonaniu artystów krakowskiego Teatru Loch Camelot. Uczestniczący w uroczystości żołnierze i pracownicy  Dowództwa Komponentu i Jednostki Wojskowej NIL czynnie wsparli artystów na scenie śpiewając wspólnie „Pieśń Konfederatów Barskich”, „Kadrówkę”, „Czerwone Mak”  czy sentymentalną pieśń partyzancką „Dziś do  Ciebie przyjść nie mogę”

 

Tekst , foto: Wydział Prasowy DKWS

FOTOGALERIA

 

 

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych