Dowództwo Komponentu Wojsk Specjalnych
Aktualności
Ambasador USA w krakowskim DKWS
14.12.2016
14 grudnia br. Dowództwo Komponentu Wojsk Specjalnych (DKWS) odwiedził Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Paul JONES.

Ambasador spotkał się z Zastępcą Dowódcy KWS płk Ryszardem Pietrasem oraz z kierowniczą kadrą dowództwa. Amerykańskiego gościa zapoznano z historią i tradycjami  polskich Wojsk Specjalnych, a także przedstawiono ich aktualne zadania, misję i ogólną charakterystykę. Zaprezentowano także wybrany sprzęt  i wyposażenie polskich „specjalsów” z jednostki wojskowej NIL.

Wizyta Ambasadora była jego pierwszą wizytą w Dowództwie Komponentu Wojsk Specjalnych od czasu rozpoczęcia służby dyplomatycznej w Polsce.  „Stany Zjednoczone  są pełne uznania dla zdolności i wkładu polskich sił specjalnych  w obszarze bezpieczeństwa” – podkreślił ambasador Jones w rozmowie z kierowniczą kadrą DKWS.

Siły specjalne Stanów Zjednoczonych są strategicznym partnerem polskich wojsk specjalnych, prowadząc od lat wspólnie liczne ćwiczenia oraz inne przedsięwzięcia szkoleniowe a także uczestnicząc w koalicyjnych i sojuszniczych operacjach. 

Tekst, foto: Wydział prasowy DKWS.

Fotogaleria

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych