Dowództwo Komponentu Wojsk Specjalnych
Aktualności
Wielkanocne spotkanie w DKWS
13.04.2017
13 kwietnia br. w Dowództwie Komponentu Wojsk Specjalnych w Krakowie odbyło się spotkanie wielkanocne.

    Święta Wielkanocne, to jedno z najstarszych i najważniejszych  świąt chrześcijańskich. W polskiej tradycji Wielkanoc to czas nadziei, radości i pojednania. To również okazja do spotkań z bliskimi i przyjaciółmi. W takiej właśnie atmosferze 13 kwietnia br. w krakowskim Dowództwie Komponentu Wojsk Specjalnych przy symbolicznym wielkanocnym stole spotkali się żołnierze i pracownicy wojska oraz zaproszeni goście.

    Gospodarz spotkania – dowódca Komponentu Wojsk Specjalnych gen. bryg. Wojciech Marchwica  nawiązując do tradycji złożył wszystkim zebranym świąteczne życzenia. Specjalne życzenia poprzez videołącze odebrali od Dowódcy KWS żołnierze wojsk specjalnych wykonujący zadania w Iraku i Afganistanie.   Tradycyjne świąteczne jajko – symbol nowego życia - poświęcił ks. płk Piotr Sroka, który udzielił wszystkim zebranym błogosławieństwa na zbliżające się Święta.

    W spotkaniu  obok żołnierzy i pracowników Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych wzięli udział także zaproszeni goście – byli żołnierze wojsk specjalnych na czele z gen. bryg. Jerzym Gutem, przedstawiciele władz samorządowych, środowisk akademickich,  Straży Miejskiej i Policji  oraz stowarzyszeń i fundacji współpracujących z DKWS. Oprawę muzyczną uroczystego spotkania zapewnił kwartet smyczkowy „Marlena”. Uczestnicy spotkania mogli także podziwiać przygotowaną przez Klub Wojsk Specjalnych wystawę dziecięcych prac plastycznych poświęconych żołnierzom  wojsk specjalnych w kontekście zbliżających się Świąt Wielkanocnych. 

FOTOGALERIA

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych