Dowództwo Komponentu Wojsk Specjalnych
Aktualności
Obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święta Narodowego Trzeciego Maja
28.04.2017
Z okazji zbliżających się obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święta Narodowego Trzeciego Maja w Dowództwie Komponentu Wojsk Specjalnych odbył się uroczysty apel.

             Dowódca Komponentu Wojsk Specjalnych – gen. bryg. Wojciech MARCHWICA w posłaniu z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święta Narodowego 3 Maja przypomniał o wadze tych świąt dla wszystkich Polaków w tym dla żołnierzy.  Podkreślił iż chociaż wydarzenia, które 226 lat temu doprowadziły do uchwalenia Konstytucji 3 Maja są odległe czasowo, to nadal w naszej świadomości zajmują bardzo ważne miejsce. Przypominają nam bowiem o podjęciu największej w dziejach Polski reformy ustroju państwa. Jako powód do dumy podał przykład zdolności i determinację naszych poprzedników, którzy  uchwalili drugą na świecie, a pierwszą w Europie konstytucję.                                                                                                                                                                                                           Dowódca w swoim wystąpieniu nawiązał również do znaczenia dla naszego narodu biało – czerwonych barw za które walczyły i oddały życie miliony naszych rodaków. To właśnie dzięki Nim flaga narodowa jest dzisiaj najważniejszym symbolem jedności wszystkich Polaków, zarówno tych w kraju, jak i za granicą.
            Podczas uroczystego apelu wyróżniający się oficerowie otrzymali z rąk Dowódcy Komponentu Wojsk Specjalnych,  przyznane decyzją Ministra Obrony Narodowej resortowe odznaczenia  – medale „Za Zasługi dla Obronności Kraju” oraz ,,Odznaki Honorowe Wojsk Specjalnych’’.
FOTOGALERIA
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych