Dowództwo Komponentu Wojsk Specjalnych
Aktualności
Opłatek w DKWS
19.12.2017
Na kilka dni przed bożonarodzeniową wigilią, 19 grudnia br. w Dowództwie Komponentu Wojsk Specjalnych tradycyjnie dzielono się opłatkiem

W spotkaniu uczestniczyła kadra i pracownicy DKWS oraz zaproszeni goście. Zgromadzonych odświętnie żołnierzy i pracowników dowództwa zaszczycili swoją obecnością byli żołnierze i dowódcy wojsk specjalnych na czele z generałami Edwardem Gruszką, Jerzym Gutem i Kazimierzem Wójcikiem. Towarzyszyła im także  małżonka  ś.p. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego – Pani Marta Murzańska – Potasińska. W spotkaniu uczestniczyli również  dowódcy wszystkich jednostek Wojsk Specjalnych.

Spotkanie w imieniu dowódcy komponentu poprowadził jego zastępca płk Robert Kopacki, gdyż tego dnia gen. Wojciech Marchwica wykonywał ważne zadania poza granicami kraju. W czasie świątecznego spotkania zorganizowano telemost z żołnierzami Wojsk Specjalnych pełniącymi służbę w Afganistanie i to im w szczególności płk Kopacki przekazał  najgorętsze życzenia spokoju i pomyślnego powrotu do kraju i rodzin po zakończeniu misji. Zwracając się do zebranych podziękował za rok trudnej, odpowiedzialnej służby i pracy. Odniósł się także do zadań i wyzwań jakie czekają Wojska Specjalne w nadchodzącym 2018 roku.

Do życzeń Dowództwa przyłączyli się Dziekan Wojsk Specjalnych ks. płk Piotr Sroka oraz Dziekan Prawosławny ks. ppłk. Jerzy Mokrauz. Przytaczając słowa Ewangelii, duchowni wskazali na wartości, jakie niesie ze sobą tradycja Świąt Bożego Narodzenia.

Spotkaniu towarzyszył świąteczny nastrój, który okrasił akompaniament  kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu muzycznego.
 
Tekst, foto : wydział prasowy DKWS
 
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych